Thule Promotion shoot

Wózek dla dziecka? Tylko przyczepka rowerowa!

Wielofunkcyjna przyczepka rowerowa– czyli kilka słów o tym, dlaczego szukając idealnego wózka dla swojego dziecka warto wybrać właśnie przyczepkę.

Zastanawiacie się jaki wybrać wózek dla swojej pociechy? 

To rzeczywiście ważna i trudna decyzja, ponieważ na rynku jest mnóstwo marek, wszystkie zaś prześcigają się ceną, designem oraz zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Oczywiście wszystko zależy od tego czego tak naprawdę potrzebujemy? Na czym nam szczególnie zależy? Jeśli jednak kochacie proste rozwiązania, cenicie sobie łatwość obsługi, wygodę i wielofunkcyjność sprzętu, przyczepka będzie dla Was doskonałym rozwiązaniem.

Kiedy powstała firma Actif nasza pierwsza córeczka miała niespełna 1,5 roku. Dotychczas do transportu dziecka używaliśmy standardowego wózka 3 w 1 (fotelik samochodowy/gondola/spacerówka). Jednak doskonale pamiętam moment, gdy po raz pierwszy wiozłam naszą pociechę nowiutkim Thule CX1. Nasza Marysia była przeszczęsliwa, a ja zdumiona komfortem prowadzenia. Piszę prowadzenia, a nie jazdy na rowerze z przyczepką z tyłu, bo okazało się, że tego typu sprzęt jest przez nas używany głównie jako spacerówka!

Dzisiaj, po kilku latach mamy 3 dzieci i doświadczenie w użytkowaniu przyczepek wielofunkcyjnych w każdych niemal warunkach. Widzimy niesamowite korzyści z posiadania przyczepki na co dzień i  nie zamienilibyśmy tego sprzętu na żaden wózek lub spacerówkę. Prawdą jest również to, że w momencie w którym zaopatrzyliśmy się w pierwszą przyczepkę, już nigdy nie używaliśmy klasycznej spacerówki. Oto kilka powodów:

        Wielofunkcyjność:

  • Spacerówka: w naszym przypadku 90 % czasu użytkowania
  • Wózek do biegania: po zainstalowaniu kółka do joggingu, nasza przyczepka zmienia się w sprzęt do biegania. Wśród naszych klientów mamy mnóstwo rodziców, którzy uczestniczą ze swoimi dziećmi w biegach i maratonach.
  • Wózek do jazdy na rolkach: wybrane modele – te, które posiadają ręczny mechanizm hamujący – np Thule Sport 1, są idealne do jazdy na rolkach. Osobiście jestem wielką fanką tego rozwiązania. Nie muszę czekać na specjalny czas, np. weekend, aby rozwijać  swoją pasję. Ja po prostu zakładam rolki i załatwiam codzienne sprawy, gdy w tym samym czasie wiozę moje dziecko do żłobka.
  • Przyczepka rowerowa: po prostu zainstaluj hol rowerowy i w drogę! Znakomita większość przyczepek ma regulowane zawieszenie, które zapewni komfortową jazdę naszemu dziecku.
  • Wózek narciarski: przyczepki Thule oraz przyczepki Croozer po zamontowaniu adapterów oraz nart, pozwalają na uprawianie narciarstwa biegowego. Z roku na rok, ta funkcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów, którzy pragną pozostać aktywni w czasie wyjazdu w góry ze swoimi pociechami.
Jaki wózek dla dziecka

Jaki wózek dla dziecka

        Komfort jazdy dla naszego dziecka. Wnętrze przyczepki jest przestronne i bardzo komfortowe. Wyposażone w wygodne 5-cio punktowe pasy, miękkie siedzisko. W przyczepce znajdują się kieszenie na przekąski lub zabawki oraz uchwyt na napoje (wybrane modele). W wózku spokojnie mogą jeździć dzieci od urodzenia (używamy specjalnego hamaka dla dziecka, które jeszcze nie siedzi), aż do wieku kilku lat, także nie ma konkretnej, gornej granicy wieku. Jedynym kryterium ograniczającym użytkowanie przyczepki jest maksymalne obciążenie, które wynosi maksymalnie 35 kg (dla przyczepki 1-osobowe j i 45 kg dla przyczepki 2- osobowej). Nie raz zdarzyło się, że jedna z naszych starszych, jakże niezależnych 😉 córeczek, która śmiga na rowerku biegowym, po pewnym czasie była tak zmęczona, że lądowała w przyczepce razem z najmłodszą na kolanach 😀

        Komfort użytkowania. Przyczepkę można prowadzić dosłownie jednym palcem i chociaż ciężarem można ją porównać z klasyczną spacerówką (około 14 kg), to dzięki swoim wielkim, pompowanym kołom prowadzi się ją z ogromną łatwością, zarówno po chodnikach jak i leśnej drodze. Taka przyczepka jest niezwykle zwrotna.

        Ochrona przed słońcem. Wszyscy „kochamy” instalowane do wózków parasolki. To, jak trzeba je co chwila przekręcać, gdy tylko zmieniamy kierunek jazdy oraz to jak po kilku użyciach, mechanizm instalujący przestaje współpracować! Przyczepki są wyposażone w zintegrowane lub doczepiane osłony przeciwsłoneczne, które chronią dzieci przed słońcem.

        Ochrona przed zimnem. Wszystko ładnie, pięknie, gdy słoneczko świeci i spacerujemy z naszą pociechą po parku. Gdy jednak przychodzi jesień i zima (z nimi deszcz i wiatr), a my musimy przedostać się z dzieckiem z punktu A do punktu B, zaczyna się dyskoteka. Każda mama wie, jak bardzo dzieci kochają nakładane na wózek spacerowy, foliowe osłony przeciwdeszczowe… Tego problemu nie mają użytkownicy przyczepek wielofunkcyjnych. Zarówno przyczepki Thule jak i przyczepki Croozer, mają pokrywy ochraniające dziecko przed chłodem i deszczem. Jest to bardzo cenna funkcja, bo przecież w naszym klimacie 6 miesięcy w roku pogoda jest fatalna! Mimo to my musimy funkcjonować – zaprowadzać dzieci do żłobków i przedszkoli, chodzić do lekarza i po zakupy.

        Bagażnik. O tak, kocham to rozwiązanie! Wszystkie przyczepki rowerowe mają bagażniki, umiejscowione w tylnej części wózka. Jeśli chodzi o przyczepki Croozer, są one naprawdę duże i spokojnie zmieści się w nich niesubordynowane 2-letnie dziecko;) Dzięki temu rozwiązaniu, nie straszne są nam nawet duże zakupy, ani najdalsza wycieczka rowerowa. Spokojnie zmieści się w nich zestaw piknikowy, kilka kompletów ubrań na przebranie dla naszych dzieci, piłka i zestaw do badmintona!

        Przyczepka wielofunkcyjna to bardzo dobra inwestycja. Co prawda jest trochę droższa niż średniej jakości spacerówka, jednak jest to sprzęt praktycznie niezniszczalny. Po kilku latach funkcjonowania naszej firmy użytkowane przez nas oraz wypożyczane przez klientów przyczepki uległy jedynie zabrudzeniu.

cytadela_01

Wózek na rolki

Tych z Państwa, którzy są właśnie na etapie podejmowania decyzji jaki wózek dla dziecka wybrać, zapraszamy do naszej wypożyczalni. W czasie indywidualnego spotkania z nami mogą Państwo obejrzeć przyczepki wiodących marek, „przymierzyć” do niej swoją pociechę lub pociechy oraz uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Jedno jest pewne, decydując się na zakup przyczepki wielofunkcyjnej, gwarantują Państwo swojemu dziecku komfort i zadowolenie, sobie zaś pewność, że ten sprzęt sprawdzi się w każdych warunkach niezależnie od rodzaju aktywności jaką chcemy uprawiać od spaceru w mieście, po jazdę na nartach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Asia – Actif Mama