Witaj na naszej stronie!
  • Darmowa wysyłka kurierska przy zamówieniach od 1000 zł!

  • Łatwy dostęp i automatyczna rezerwacja w Wypożyczalni.

  • Wybierz się w ciekawe miejsca ze swoją rodziną.

  • Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziesz w dziale FAQ.

FAQ

Zapewne masz wiele pytań, odnośnie przewożenia dzieci w tak zwanych przyczepkach rowerowych. To jasne! Każdy chce, aby jego pociecha była bezpieczna i wspaniale spędzała czas. Przeczytaj poniższe pytania i odpowiedzi, a jeśli nadal nie znajdziesz rozwiązania nurtujących Cię problemów – wyślij swoje pytanie za pomocą formularza na dole strony!

faq

1. Od którego roku życia mogę przewozić dziecko w przyczepce? (W jakim wieku musi być dziecko aby bezpiecznie przewozić je w przyczepce?)

Przyczepki chariot oraz croozer po wyposażeniu w specjalny ha maczek pozwalają na przewóz dzieci już od pierwszych tygodni życia. Dla dzieci, które jeszcze nie siedzą samodzielnie przeznaczone są odpowiednie stabilizatory. Pamiętać trzeba jedynie o tym, że maluchy, które nie siedzą samodzielnie nie powinny być przewożone na wycieczkach rowerowych, a jedynie w wózkach z zestawami spacerowymi.

2. Czy przewożenie dzieci w przyczepkach jest bezpieczne?

Tak, przyczepki marek Chariot oraz Croozer są bezpieczne. Konstrukcja wózka, pasy bezpieczeństwa, wytrzymałe materiały, panele odblaskowe oraz dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo oraz widoczność na drodze sprawiają, że dziecko jest w środku bezpieczne. Nawet podczas takich zdarzeń jak dachowanie czy zderzenia z innymi uczestnikami ruchu. Na szczęście tak skrajne przypadki zdarzają się niezwykle rzadko. Niemniej, producenci wózków dostępnych w naszej ofercie dokładają wszelkich starań aby przetestować swoje wyroby i zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo dla naszych małych podróżnych. Więcej na temat bezpieczeństwa znajdziesz w dziale „Bezpieczeństwo”.

3. Czy przewożenie dzieci w przyczepkach jest legalne?

Tak! W maju 2011 roku znowelizowano Prawo o Ruchu Drogowym, w którym dopuszczono do użytku przyczepki rowerowe. Obejmują one:

Art. 63

Pkt. 3 – Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:

Pkt. 4 – dzieci w przyczepie przystosowanej konstrukcyjnie do przewozu osób, ciągniętej przez rower lub wózek rowerowy.

Należy pamiętać jednak, że zgodnie z prawem nie zawsze można jechać rowerem po chodniku, a wózek powinien być odpowiednio oświetlony po zmroku, ale o tym mówią inne przepisy.

4. Jak ciężko jeździ lub biega się z przyczepką?

Maksymalnie obciążone wózki mogą ważyć nawet 45 kg, więc skłamałbym pisząc, że nie poczujesz różnicy. Prawda jednak leży tam, gdzie leży 😉 Najbardziej ten dodatkowy „ogon” poczujesz podczas podjazdów czy podbiegów pod strome górki. Po płaskim – na rowerze bez problemu rozpędzisz się do 30 km/h, a podczas joggingu będzie trzeba mocno trzymać się wózka, żeby Cię nie wyprzedził! Podobnie wygląda to podczas jazdy na rolkach

5. Czy mogę wypróbować wózek, zanim zdecyduję się na zakup?

Oczywiście! ACTIF to również wypożyczalnia. Dlatego możesz wypożyczyć wybrany model wózka wraz z akcesoriami, a jeśli zdecydujesz się na zakup, nie będziesz musiał/a płacić za wypożyczenie.

6. Jak mogę zarezerwować wypożyczenie sprzętu?

To proste:

1. W dziale WYPOŻYCZALNIA znajdź interesujący Cię produkt i przejdź na jego kartę, klikając przycisk „szczegóły i rezerwacja”.

2. Podaj na ile dni, oraz od kiedy chcesz wypożyczyć sprzęt wpisując datę lub wybierając z kalendarza ukrytego pod hasłem „wybierz…”

3. Sprawdź cenę – pamiętaj, im dłuższe wypożyczenie, tym niższa opłata za 1 dzień – i kliknij przycisk „ZAREZERWUJ”. Usługa wypożyczenia znajdzie się w Twoim koszyku. Dalej postępuj jak przy standardowych zakupach.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy – koniecznie zadzwoń. Na pewno pomożemy!

7. Nie mieszkam w Poznaniu. Czy mogę wypożyczyć sprzęt z dostawą do domu?

W związku z uszkodzeniami sprzętu w czasie transportu, które zdarzały się dość często, od 2019 roku postanowiliśmy zrezygnować z wypożyczeń sprzętu za pomocą dostawy kurierskiej.

ZADAJ SWOJE PYTANIE

Imię

Adres email*

Twoje pytanie*

Przepisz kod z obrazka w poniższe pole*

captcha

* - pola wymagane. Jeśli podasz swój e-mail, będziemy mogli poinformować Cię o pojawieniu się odpowiedzi na Twoje pytanie lub odpowiedzieć bardziej szczegółowo. Żadnego spamu - słowo!